Zabiegi kosmetyczne, które możesz wykonać latem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje cała gama zabiegów kosmetycznych, z którymi warto wstrzymać się latem, ponieważ może to podrażnić naszą skórę. Jakie więc są zabiegi, którym warto poddać się latem?

Lato to idealny moment na przeróżne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. Ważne, aby zabiegi nie były głęboko złuszczające i z wykorzystaniem kwasów. Te rytuały najlepiej robić w okresie jesienno-zimowym. Latem można robić wszystkie zabiegi, które nie będą się opierać na mocnych peelingach, z tak zwanej białej kosmetyki. Warto wykonywać zabiegi rozświetlające na bazie antyoksydantów, które poza efektem odmładzającym będą też zabezpieczać skórę przed szkodliwym działaniem słońca oraz zmniejszać ryzyko powstawania przebarwień.

Idealne zabiegi na lato

Ferulac C-Vit Mediderma

To tzw. zabieg bankietowy, ponieważ efekty są widoczne od razu. Połączenie witaminy C z kwasem ferulowym stymuluje skórę do odnowy, poprawia jędrność naskórka oraz rozjaśnia przebarwienia.

Oksybrazja

To peeling wodno-tlenowy. To idealny zabieg kosmetyczny na gorące dni. Polega na opryskiwaniu skóry solą fizjologiczną pod bardzo dużym ciśnieniem. Zabieg daje natychmiastowe ukojenie, nawodnienie i odświeżenie. 

Asiatic Peel

Zabieg kosmetyczny przeznaczony dla skór bardzo odwodnionych oraz podrażnionych. Kluczowym składnikiem w tym zabiegu jest kwas azjatykowy i ceramidy, które tworzą unikalne źródło równowagi hydro lipidowej. Ten zabieg na twarz jest idealny dla osób, które niedawno wróciły z wakacji i ich skóra potrzebuje natychmiastowej regeneracji.

Spirulin Boost

Zabieg na twarz o działaniu dotleniającym i detoksykującym. Jego najważniejszym składnikiem jest spirulina, która bardzo efektownie pozbywa się wolnych rodników oraz innych toksyn. Zabieg na bazie spiruliny to świetny zastrzyk energii dla skóry, powoduje, że cera odzyskuje świeży wygląd i blask.

Zdj. główne: Ishan @seefromthesky/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*