Wakacje u gwiazdy? Ci celebryci mają własne hotele!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na posiadanie własnych hoteli lub restauracji decyduje się bardzo wiele gwiazd. Rodzi się pytanie, czy przyczyną jest decyzja biznesowa, czy może luksusowa obsługa na najwyższej jakości? 

Wielu z nas zastanawia się, jakie absurdalne zachcianki, skandaliczne ekscesy lub zabawne prośby mają na swoim koncie celebryci. Niektóre gwiazdorskie kaprysy przeszły już do legendy. Przykładem może być Madonna, która zażądała wymiany deski toaletowej po każdej wizycie w łazience lub John Travolta, który w momencie nocowania w hotelu zawsze brał ze sobą własne prześcieradło.

Jak Leonardo DiCaprio zaczął swoją przygodę z własnymi hotelami?

Numerem jeden wśród celebrytów, którzy posiadają własne hotele, jest ekologiczny kurort stworzony przez Leonarda DiCaprio. Znajduje się w północnej części Belize nad Morzem Karaibskim. Aktor, spędzając wakacje na sąsiedniej wyspie, zakochał się w tym miejscu i postanowił kupić 42 hektary niezamieszkanej ziemi. Aktualnie kurort o nazwie Blackadore Caye jest cały czas w budowie. DiCaprio nieprzypadkowo wybrał to miejsce, ponieważ chce przeprowadzić rewitalizację zniszczonych i zaniedbanych terenów, przywracając im tym samym naturalne piękno. Dokładnie taki sam wymiar ma mieć pobyt w luksusowym resorcie, gdzie odwiedzający mogą przejść duchową przemianę sprzyjającą środowisku.

Hugh Jackman i jego miejsce na ziemi – Hotel Gwinganna Health Retreat

Gwiazda filmu “X – men” była tak zachwycona luksusowym ośrodkiem wellness w Australii, że już po pierwszej wizycie podjął decyzję o zakupie części udziałów. Niezwykły Hotel położony jest na wzgórzu w pobliżu Gold Coast na wschodnim wybrzeżu Queensland. Można tam skorzystać z atrakcji takich jak joga, boks, piesze wędrówki lub piłka wodna. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na niesamowity klimat i możliwość aktywnego wypoczynku. Ośrodek Gwinganna Health Retreat charakteryzuje się niezwykłą kuchnią bogatą w zdrowe i pożywne potrawy, które pochodzą głównie z własnych, organicznych upraw.

Robert De Niro i historia powstania jego znanej na całym świecie marki hotelowej

Wszystko zaczęło się w momencie gdy Robert De Niro stał się regularnym gościem w restauracji prowadzonej przez Nobu Matshuhisę. Aktor namówił go do otwarcia kolejnych restauracji i hoteli, by móc zaprezentować wyjątkowe smaki tutejszej kuchni. Nobu Hotel Los Cabo, którego De Niro jest współwłaścicielem, położony jest na samym południu półwyspu kalifornijskiego. Udziały należą również do znanego szefa kuchni Nobu Matshuhisa i amerykańskiego producenta filmowego Meir Teper. Jest to ich pierwszy wspólny hotel w Meksyku, w którym mieszczą się prywatne apartamenty, SPA, wellness i autorska restauracja Nobu. W hotelu znajduje się aż 200 pokoi i apartamentów. Marka Nobu rozszerzyła swoją działalność biznesową na całym świecie, a od 3 sierpnia 2020 roku można gościć w ich nowo otwartym obiekcie w Warszawie.

Inwestycja Dody w hotelarstwo – co miała na celu jej decyzja?

Na inwestycję w hotelarski biznes zdecydowała się również Doda, która kupiła hotel w Byczynie w województwie opolskim. Obiekt był wystawiony na sprzedaż za 4 miliony złotych. Miasto nie należy do najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów, słynie jedynie z bitwy, która rozegrała się nieopodal w 1588 roku. Celebrytka zdradziła, że jest szlachcianką, więc może ta informacja miała wpływ na jej decyzję o zakupie hotelu właśnie w tym miejscu?

Zdjęcie główne: Boonkong Boonpeng/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*