Pielęgnacja włosów po zimie. Sprawdź, jak odzyskać ich dobrą kondycję

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Częste zakładanie ciasnej czapki, dokuczliwy mróz, silny wiatr, ale także przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach nie wywierają pozytywnego wpływu na kondycję włosów. Jednocześnie wyższe temperatury i słońce coraz częściej wyglądające zza chmur sprawiają, że pragniemy poczucia świeżości również w swoim wyglądzie. Warto zatem dowiedzieć się, na czym powinna opierać się pielęgnacja włosów po zimie i po które kosmetyki najlepiej sięgnąć w tym czasie.

Nawilżenie to podstawa

Pielęgnacja włosów po zimie powinna skupiać się przede wszystkim na intensywnym działaniu nawilżającym. Ciepłe i suche powietrze, które dominuje w pomieszczeniu przez cały zimowy okres, sprawia, że kosmyki stają się przesuszone i matowe. Będzie Ci zdecydowanie łatwiej poprawić poziom wilgoci wewnątrz włosa, jeśli w miesiącach zimowych w Twojej pielęgnacji nie zabraknie kosmetyków nawilżających i zabezpieczających pasma. Z pewnością znasz powiedzenie, które mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Nie inaczej jest z pielęgnacją włosów po zimie! Chcesz powitać wiosnę błyszczącą taflą na włosach? Zacznij dbać o włosy wcześniej. Nie zapominaj również, że regularne nawilżanie powietrza w pomieszczeniach nie pozostaje bez znaczenia.

Regeneracja włosów po zimie

Częstym zjawiskiem, z którym zmagają się włosy po zimie, jest wzmożone przetłuszczanie. Noszenie czapki oraz niska temperatura powodują, że gruczoły łojowe pracują intensywniej. Z tego względu w Twojej pielęgnacji powinny pojawić się także szampony normalizujące, które przywrócą równowagę skórze głowy.

Pielęgnacja włosów po zimie to także regeneracja. Kondycja włosów będzie uzależniona od czynników, na które narażone była Twoja fryzura zimą. Ważne jest noszenie nakrycia głowy, które zabezpieczy całą długość włosów przed wpływem niskiej temperatury. Jednak czapki i kapelusze nie powinny być zbyt ciasne – to może przyczynić się do nadprodukcji sebum i wypadania kosmyków, które należą do najczęstszych problemów, z jakimi zmagają się włosy po zimie.

Wypadanie włosów po zimie – jak je zahamować?

Wzmożone wypadanie włosów na wiosnę to powszechny problem. Jakie są jego przyczyny? Główną rolę odgrywa słabsze ukrwienie skóry głowy z powodu zwężenia naczyń krwionośnych pod wpływem niższej temperatury otoczenia. W praktyce oznacza to, że cebulki włosów nie otrzymują tylu substancji odżywczych, ile w cieplejszych miesiącach. Zimą spożywamy zdecydowanie mniej owoców i warzyw, a więc dostarczamy organizmowi mniej cennych witamin i minerałów. To kolejny powód słabszego odżywienia cebulek, a co za tym idzie – wypadania włosów po zimie.

Czy w tym wypadku szampon będzie wystarczający? Pielęgnację dobierz w zależności od stopnia nasilenia problemu. Szampon będzie w tym wypadku podstawowym kosmetykiem, jednak warto uzupełnić jego działanie wcierką lub kuracją wzmacniającą, stymulującą wzrost włosów.

Pielęgnacja włosów po zimie z zastosowaniem najlepszych kosmetyków

Wiemy, że niejednokrotnie mimo trudu, który podejmujemy, by utrzymać włosy w dobrej kondycji, nie uzyskujemy zadowalających efektów. Jeśli mimo stosowania kosmetyków nawilżających widzimy znaczną utratę blasku, wzmożoną łamliwość, a może nawet wypadanie – warto przejrzeć zawartość naszej kosmetyczki. Zawsze powinno znaleźć się w niej miejsce na szampon i odżywkę nawilżającą. Warto minimum raz w tygodniu sięgnąć po intensywniejszą regenerację w postaci maski.
Kosmetyki powinniśmy dobierać indywidualnie do potrzeb naszej fryzury, pamiętając, że w kompleksowej pielęgnacji włosów po zimie należy postawić przede wszystkim na intensywne odżywienie i przywrócenie włosom dobrej kondycji, zdrowego blasku i elastyczności. Pomogą Ci w tymi kosmetyki, które znajdziesz w drogerii Douglas.

Fot.: Element5 Digital/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*