Jak nosić kurtki zimowe, żeby nie tracić sylwetki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z pewnością wiele z nas nie lubi zimy przez konieczność chodzenia w kurtkach. Często te najcieplejsze modele deformują naszą sylwetkę i zaburzają jej proporcje. Jeśli jednak nauczymy się dobierać fason kurtki odpowiednio do figury, jesteśmy w stanie wyeksponować swoje atuty.

Jaka kurtka dla figury typu jabłko?

Figura typu jabłko jest dość zaokrąglona u góry – klatka piersiowa, brzuch oraz ramiona są szerokie i mocno rozbudowane. Zazwyczaj linie ramion i bioder są tej samej szerokości. Niepodważalnym atutem tej sylwetki są natomiast długie i szczupłe nogi.

Wybierając kurtkę zimową dla jabłka, musimy skupić się na braku wcięcia w talii. To właśnie ten element sylwetki musimy dopracować. Najlepiej więc postawić na kurtkę taliowaną, jednak bez paska lub fason oversize.

Jaka kurtka dla figury typu gruszka?

Figura typu gruszka jest najczęściej spotykanym typem figury wśród kobiet. Charakteryzuje się przede wszystkim szerokimi biodrami, udami i masywnymi pośladkami. Góra sylwetki – ramiona, barki i klatka piersiowa – są zazwyczaj bardzo wąskie i szczupłe. Talia jest zazwyczaj średnio zarysowana, jednak zdarzają się wyjątki.

Gruszki będą najlepiej wyglądać w kurtkach z dużymi kołnierzami, futerkiem przy kapturze lub kieszeniami w okolicach klatki piersiowej. Wtedy przyciągniemy wzrok do górnej części sylwetki i optycznie zrównoważymy całość.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Siya Furs (@siya_furs)

Jaka kurtka dla figury typu klepsydra?

Klepsydra charakteryzuje się dużą proporcjonalnością poszczególnych partii sylwetki: biodra są idealnie zarysowane, a talia widocznie wcięta. Warto więc podkreślać atuty figury, np. za pomocą paska. Kobiety o sylwetce typu klepsydra nie powinny nosić kurtek z bogato zdobioną górą, gdyż będzie ona odwracała uwagę od idealnych proporcji.

Jaka kurtka dla figury typu kolumna?

Kolumna, często określana również jako chłopięca, to figura szczupła, o wąskich ramionach i biodrach oraz długich nogach. Kobiety o sylwetkach tego typu powinny skupić się na optycznym modelowaniu bioder. Pomagają w tym wszelkiego rodzaju kurtki taliowane, które rozszerzają się w linii bioder. Pożądany efekt spotęguje pasek. Sylwetka kolumna dobrze będzie prezentować się również długim, sięgającym do kolan płaszczu.

Jaka kurtka dla figury typu kielich?

Szczupłe i zgrabne nogi oraz szerokie ramiona – to cechy charakteryzujące figurę typu kielich. Jej kształt układa się w literę Y. Wybierając kurtkę zimową, powinnyśmy skupić się na odciągnięciu uwagi od górnej części ciała. Idealnie sprawdzą się więc bomberki, które są rozszerzane ku dołowi i zakończone ściągaczem. Dzięki niemu możemy modelować kształt kurtki tak, by dół był optycznie powiększony.

Jaka kurtka dla figury plus size?

Jeżeli jesteś kobietą plus size, powinnaś nosić takie kurtki, jak figury typu jabłko i gruszka. Powinny być one proste, proporcjonalne i delikatnie rozszerzające się w linii bioder. Aby optycznie wysmuklić sylwetkę, postaw na kontrastowe elementy, jak np. suwak w innym kolorze niż reszta kurtki.

Jak dopasować kurtkę do wzrostu?

Przy doborze ubrań do wzrostu obowiązuje jedna zasada: im jesteś niższa, tym krótsze fasony ubrań powinnaś wybierać. Kobiety o wzroście w okolicach 160 cm najlepiej prezentują się w krótkich kurtkach, sięgających linii bioder, a wysokie – w długich puchowych płaszczach. Jeżeli chcesz optycznie wydłużyć swoją sylwetkę, postaw na pionowe wzory i kontrastowe wykończenia wzdłuż zapięcia.

Zdj. główne: Jasmine Coro/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*